Mariánskolázeňské listy"Fotografie pana Žůrka jsou krásné. Mají, dynamiku, hloubku, zachycují prchavé okamžiky, nádheru či sílu přírody, poezii měst." – Mariánskolázeňské listy o výstavě v Mariánských Lázních. Přečtěte si další reakce:

Mariánskolázeňské listy 23. 8. 2007, I. část, II. část on-line nebo PDF verze
Chebský deník 20. 8. 2007 on-line nebo PDF verze
Právo 24. 8. 2007 PDF verzeHejtmanské listy"Jedná se o neupravované, neretušované kompozice nasnímané digitálním fotoaparátem, které vybízejí k snění a k vyjádření emocí." — Hejtmanské listy o výstavě v Karlových Varech. Přečtěte si další reakce:

Hejtmanské listy 3. 7. 2007
Karlovarský deník 18. 7. 2007 PDF verzeMF DNESMF DNES doporučuje Žůrkovy velkoplošné snímky v BBC: "Velkoplošné digitální fotografie Petra Žůrky jsou k vidění v Bohemia Business Centru v Plzni na Anglickém nábřeží. Zájemnci je najdou do konce května ve vstupní hale centra."

DNES 14. 5. 2007, 15. 5. 2007, 24. 5. 2007Plzeňský deník"... Vše jsou originální záběry nasnímané digitálním fotoaparátem, neupravené, neretušované. ‚Nechte se vtáhnout, dejte průchod pocitům, uvolněte fantazii, zasněte se,‘ vzkazuje návštěvníkům své výstavy Žůrek..."

Plzeňský deník, 3. 5. 2007 | otisk tištěné verzePlzeňský deník"... ‚Snažím se zachitit dynamiku dnešního světa. Chtěl bych, aby mé obrazy měly smysl a vypadaly jako obrazy,‘ řekl nám autor. Na snímcích mohou zájemci vidět nejrůznější zákoutí světa včetně známých českých památek..."

Plzeňský deník, 28. 3. 2007"... Mé fotky nejsou nijak upravované. Vše, co je na nich, jsem viděl v hledáčku. V současné éře digitální fotografie si hodně lidí myslí, že něco vyfotí a pak to na počítači upraví. Ale to není pravda. Fotografie pozdějším dolaďováním ztratí ducha..."

Právo, 10. 3. 2007Zlínský deník"... Autorem velkoformátových snímků, které vznikly převážně v Praze a v exotických zemích, je Petr Žůrek. Fotograf, žijící v hlavním městě, je příznivcem přirozených tvarů a barevných odstínů, a proto nikdy nevyužívá retuše..."

Zlínský deník, 9. 3. 2007 | PDF verzeReflex"... Nehledě na to, že velké prostorné auto poskytuje prostor pro velkorysejší nápady, jaké při svém fotografování a realizaci velkoformátových fotografií určitě potřebuji..."

Rozhovor pro Reflex 36/2006 | PDF verze (2,4MB)Home Cinema Praha 2006 "... Je to o individuální fantazii a emocích každého z nás. A to mě hrozně těší, že nedělám skupinku univerzálně populárních obrazů, ale vytvářím paletu pro fantazii a sny pro každého individuálně..."

Rozhovor v rámci výstavy Home Cinema Praha 2006"... Své snímky nikdy dodatečne digitálně neupravuji, příčí se mi to jako neúcta k autenticitě zachyceného zážitku a jeho atmosféry..."

Rozhovor v časopise Setkání 06/2006"... Oproti ofsetovému tisku, kde během krátké doby dochází k vyblednutí barev, se u takto kvalitního inkoustového tisku garantuje jejich stálost po několik desítek let. Příklad takového zpracování digitálních fotografií najdeme pod značkou Big Original - www.bigoriginal.cz..."

Týdeník Televize 24/2006 | PDF verze